4 Temmuz 2011 Pazartesi

İspanya - Kıbrıs - Sınav Gazisi ..

Yine bir pazar sabahı kahvaltısı.. Fakat bu defa boğazda değil.. Simalar da birbirine alışık değil.. Uzun zamandır birbirini görmeyenler var çünkü.. Hepimizin hasretle bekledikleri de var.. Bir sene, beş sene ne fark eder.. Hepimiz özlemişiz birbirimizi.. Ayların-yılların hasretini birkaç saat içinde gidermeye çalışıyoruz.. Buna da razıyız..


Cumartesi sabahı.. Emre 'yi karşıladığım yer..
Enine biraz kilo almış, kas yapmış paşam.. :)Kahvaltıyı yapar yapmaz uyudu.. Ben de fırsattan istifade
hemen gmail ve facebook hesabı açtım kendisine.. :)


Derin bir uykudan sonra gezmeye karar verdi.. Facebook 'ta kendisine yazılanlara cevap bile vermeden (üşendiğinden dolayı) gezmeye çıktık.. Beşiktaş 'a giderken.. 129T.. :)Yemekteki tek adresimiz.. Lezzet 'te yemek yerken..


Beşiktaş 'ın meşhur camiilerinden.. Sinanpaşa Camii..Ortaköy 'e doğru yürüken..


Meşhur Çırağan Kapısı.. (bakınız; Facebook-Sevgi-Fotoğraflar)  :))Ortaköy Camii ve Boğaziçi Köprüsü..Bu resimden sonra maalesef telefonun şarjı bitti.. Bu o günkü son resim olmuş oldu.. Yarım saat sonra Nihal geldi.. Ortaköy 'de biraz oturup kumpir yedikten sonra Bebek 'e gittik.. Orda ne yedik..? Tabii ki waffle.. :)

45 dakika otobüs bekledikten sonra da evlerimize döndük.. Garibim Emre dünden uykusuz olduğundan hem durakta hem de otobüste paso uyudu.. :)Pazar sabahı.. Hatta öğlen.. Emre 'yle ben kahvaltı yapmadan gittiğimiz için hemen simit sarayına girdik.. Bu da kahvaltı esnasında bir resim.. :)Galatasaray Lisesi kapısı..İstiklal-Odakule önü.. Nihal 'in ayrılma vakti geldi.. Yalova 'ya gidecek.. Yeğeninin yanına.. :)
Bunlar da Nihal 'in bize İspanya 'dan getirdiği anahtarlıklar.. Burdan kendisine teşekkür ediyoruz tekrardan.. :)Nihal 'i uğurladıktan sonra çay içtik Odakule karşısındaki terasta.. Haliç manzaralı resim çekmemek olmazdı tabii.. :)

Galata Kulesi 'ne kadar yürüdük.. Çıkmak istedik, hatta sırada da bekledik ama çok olduğundan vazgeçtik.. Çıkmadık.. Emre bi ara çıkar artık.. :)


Galata Kulesi 'nden Galata Köprüsü 'ne kadar yürüdük.. Altan 'ı çekerken yanlışlıkla Emre de çıkmış..  :pEminönü Meydanı 'ndaki Yeni Camii.. Hani şu filmlerde güvercinlere yem attıkları yer.. :)Camii sonrası balık-ekmek sefası.. Boğaz/köprü manzaralı..Eminönü' den Üsküdar 'a giderken.. Sevgi 'nin "çatladım" dediği resim.. :)Abdül 'ün evi.. Bu kadar düzgün bir ev benim olamazdı zaten(!).. :) Hem hayırlı olsun, hem de geçmiş olsun ziyareti.. Abdül o gün baya rahatsızlanmış çünkü..
Güzel bir günün ardından ayrılık vakti..Otobüse biner binmez rapor veriyor birilerine.. Kime veriyosa artık.. :)3 yorum:

 1. bayıldım bayıldım hepsine:) emre ve nihal çookk özledim sizi (altan ve serdal alınmasın lütfen) ennn kısa zamanda toplanmamız gerekiyor bence!
  serdal bi ayar çek bakalım:))

  YanıtlaSil
 2. "Ortaköy 'de biraz oturup kumpir yedikten sonra Bebek 'e gittik.. Orda ne yedik..? Tabii ki waffle.. :)" çok tanıdık bir senaryo geldi :), gece gece bloguna sardım biraz iyi geldi, zaman ne kadar çabuk geçiyor...

  YanıtlaSil
 3. "Ortaköy 'de biraz oturup kumpir yedikten sonra Bebek 'e gittik.. Orda ne yedik..? Tabii ki waffle.. :)" çok tanıdık bir senaryo geldi :), gece gece bloguna sardım biraz iyi geldi, zaman ne kadar çabuk geçiyor...

  YanıtlaSil

Hoşgeldin,

Yorum yazmak için; gmail hesabın varsa kendi hesabında oturum açman yeterli. Sistem seni otomatik olarak tanıyacaktır. Eğer gmail hesabın yoksa Adı/URL sekmesini seçmelisin. Ad kısmına adını/nickini yaz, URL kısmı boş kalsın. Mesajını yazıp KELİME DOĞRULAMA yı girdikten sonra (ki kelime doğrulamayı her iki durumda da soracaktır) mesajın yayınlanacaktır.

İlgilendiğin için Teşekkür Ederim.. :)